Gå till innehåll
Svenska Triathlonförbundet
Svenska Triathlonförbundet

Kontakta oss

En bild

Adress

Svenska Triathlonförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 27 Göteborg

Klicka här för vägbeskrivning

Telefon: 031-726 61 86

E-post: info@svensktriathlon.org

E-post fakturor: ekonomi@svensktriathlon.org

Bankgiro:
5834-8111

Swish: 123 514 74 26

Organisationsnummer: 802400-0997

Medarbetare:

Mikael Kjellander

Generalsekreterare

e-post: mikael.kjellander@svensktriathlon.org
tel: 0732-33 10 16

Lotta Johansson

Administratör

e-post: lotta.johansson@svensktriathlon.org
tel: 0709-26 59 86

Üve Hillep

Arrangemangsansvarig

e-post: uve.hillep@svensktriathlon.org
tel: 0768-67 50 78

Susanne Barkholt

Sportchef

e-post: susanne.barkholt@svensktriathlon.org
tel: 0708-86 79 19

Andreas Thell

Tränare NIU Triathlon Malmö

e-post: andreas.thell@malmo.se
tel: 0703-56 11 95

Åsa Annerstedt

Idrottskonsulent

e-post: asa.annerstedt@svensktriathlon.org
tel: 0702-31 61 48

Kajsa Andersson

Barn- och ungdomsansvarig

e-post: kajsa.andersson@svensktriathlon.org
tel: 0766-24 01 01

Lena Larje

Kommunikationsansvarig och föreningsutvecklare

e-post: lena.larje@svensktriathlon.org
tel: 0766-24 01 78

Camilla Oldberg

Projektledare Paratriathlon

e-post: camilla.oldberg@svensktriathlon.org
tel: 0733-85 99 78

Distriktsrepresentanter


Nord:
Dalarna, Gävleborg, Jämtland - Härjedalen,
Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland


distriktnord@svensktriathlon.org
Pia Sundkvist de Beau
Daniel Belge

Öst:
Gotland, Stockholm, Sörmland, Uppland,
Västmanland, Östergötland


distriktost@svensktriathlon.org
Jonas Rylander
Uwe Braatz
Åsa Miemois


Väst:
Halland, Värmland, Västra Götaland, Örebro


distriktvast@svensktriathlon.org
Jonas Haglund

Axel Rosencrantz

Syd:
Blekinge, Småland, Skåne


distriktsyd@svensktriathlon.org
Jannike Linné
Kerstin Mogull
Daniel Belge


Valberedning


Tobias Marklund
Ordförande t.o.m. 2025

hortlaxtobbe@gmail.com

Åsa Grönlund
Ledamot t.o.m. 2026

asagronis@icloud.com

Ludwig Svärdvall
Ledamot t.o.m. 2025

luddesva@gmail.com

Per Vikner
Suppleant t.o.m. 2025

pervikner@gmail.com


Revisor


Karin Eriksson

Grant Thornton

Revisor t.o.m. 2025

karin.eriksson@se.gt.com

Henrik Leandersson
Grant Thornton
Revisorssuppleant t.o.m. 2025

henrik.leandersson@se.gt.com


Publicerad: 2024-01-29

Senast uppdaterad: 2024-01-29

Författare: STF Kansli

SAMARBETSPARTNERS

Medlem i