Gå till innehåll
Svenska Triathlonförbundet
Svenska Triathlonförbundet

Kontakta oss

En bild

Adress

Svenska Triathlonförbundet
Nedre Kaserngården 5
415 27 Göteborg

Klicka här för vägbeskrivning

Telefon: 031-726 61 86

E-post: info@svensktriathlon.org

Bankgiro: 5834-8111

Swish: 123 514 74 26

Organisationsnummer: 802400-0997

Medarbetare:

Mikael Kjellander

Generalsekreterare

e-post: mikael.kjellander@svensktriathlon.org
tel: 0732-33 10 16

Lotta Johansson

Administratör

e-post: lotta.johansson@svensktriathlon.org
tel: 0709-26 59 86

Üve Hillep

Arrangemangsansvarig

e-post: uve.hillep@svensktriathlon.org
tel: 0768-67 50 78

Susanne Barkholt

Sportchef

e-post: susanne.barkholt@svensktriathlon.org
tel: 0708-86 79 19

Andreas Thell

Tränare NIU Triathlon Malmö

e-post: andreas.thell@malmo.se
tel: 0703-56 11 95

Åsa Annerstedt

Idrottskonsulent

e-post: asa.annerstedt@svensktriathlon.org
tel: 0702-31 61 48

Camilla Oldberg

Projektledare Paratriathlon

e-post: camilla.oldberg@svensktriathlon.org
tel: 0733-85 99 78

Kajsa Andersson

Barn- och ungdomsansvarig

Sjukskriven

Styrelse

styrelsen@svensktriathlon.org

Henrik Nöbbelin
Ordförande

henrik.nobbelin@svensktriathlon.org

Ria Damgren Nilsson

ria.damgren@svensktriathlon.org

Jonas Rylander

jonas.rylander@svensktriathlon.org

Jonas Haglund

jonas.haglund@svensktriathlon.org

Andrea Möllerberg

Lämnat sitt uppdrag

Uwe Braatz

uwe.braatz@svensktriathlon.org

Jannike Linné

jannike.linne@svensktriathlon.org

Åke Lantz

ake.lantz@svensktriathlon.org

Pia Sundkvist de Beau

pia.debeau@svensktriathlon.org

Emma Varga
Aktivas representant

emma.varga@live.com

Susanne Barkholt
Personalens representant

Lämnat sitt uppdrag

Üve Hillep

Suppleant personalens representant

uve.hillep@svensktriathlon.org


Distriktsrepresentanter


Nord:
Dalarna, Gävleborg, Jämtland - Härjedalen,
Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland


Pia Sundkvist de Beau

distriktnord@svensktriathlon.org

Öst:
Gotland, Stockholm, Sörmland, Uppland,
Västmanland, Östergötland

Jonas Rylander

Åke Lantz
Uwe Braatz
distriktost@svensktriathlon.org

Väst:
Halland, Värmland, Västra Götaland, Örebro


Jonas Haglund

distriktvast@svensktriathlon.org

Syd:
Blekinge, Småland, Skåne

Jannike Linné
distriktsyd@svensktriathlon.org


Valberedning


Veronica Hammarstedt
Ordförande

Lämnat sitt uppdrag

Åsa Grönlund

asagronis@icloud.com

Tobias Marklund

hortlaxtobbe@gmail.com


Revisor


Karin Eriksson

Grant Thornton

Revisor

karin.eriksson@se.gt.com

Henrik Leandersson
Grant Thornton
Revisorssuppleant

henrik.leandersson@se.gt.com


Publicerad: 2022-12-01

Senast uppdaterad: 2024-01-01

Författare: Ida Karlsson

Sponsorer

Medlem i